Izvajalci NMSB 2021

  • Andragoški center Slovenije
  • Argo društvo za humanistična vprašanja
  • Beletrina, zavod za založniško dejavnost
  • Bralni klub Grgar
  • Bralni klub profesoric in profesorjev Gimnazije Šentvid
  • Bralno društvo Slovenije
  • Cankarjev dom
  • Cankarjeva knjižnica Vrhnika
  • Celjska mohorjeva družba, d. o. o.
  • Center Janeza Levca Ljubljana, OE Dečkova
  • Center RS za poklicno izobraževanje
  • Center za komunikacijo, sluh in govor Portorož
  • Center za usposabljanje Elvira Vatovec Strunjan
  • Deos Center starejših Horjul
  • Dijaški dom Lizike Jančar Maribor
  • Dom Danijela Halasa
  • Dom upokojencev Idrija, d.o.o.
  • Dom upokojencev Sevnica
  • Dopolnilni pouk slovenščine v Švici, Kneževini Lihtenštajn in Avstriji na Predarlskem
  • Društvo AINE
  • Društvo Bralna značka Slovenije - ZPMS
  • Društvo DVIG univerza za tretje življenjsko obdobje
  • Društvo gluhih in naglušnih Posavja Krško
  • Društvo Mohorjeva družba
  • Društvo prijateljev mladine Metlika
  • Društvo ŠKUC
  • Društvo Slovencev Triglav
  • Društvo slovenskih književnih prevajalcev
  • Društvo slovenskih literarnih kritikov
  • Društvo študentov invalidov Slovenije
  • DUO Impoljca
  • DUO Impoljca
  • Dvojezična osnovna šola II Lendava/2. Sz. Lendvai Kétnyelvű Általános Iskola
  • Forum Ljubljana
  • Gimnazija Bežigrad
  • Gimnazija in srednja šola Kočevje
  • Gimnazija in srednja šola Kočevje
  • Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra Kamnik
  • Gimnazija Jesenice
  • Gimnazija Ledina
  • Gimnazija Ledina
  • Gimnazija Novo mesto
  • Gimnazija Škofja Loka
  • Goriška knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica
  • Hortikulturno društvo Maribor
  • III. osnovna šola Celje
  • Javna agencija za knjigo
  • Javni sklad RS za kulturne dejavnosti Območna izpostava Kranj
  • Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Šentjur
  • Jskd OI Krško
  • JVIZ in VVZ OŠ J. Hudalesa Jurovski Dol
  • Kinodvor
  • Knjigarna Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani
  • Knjigarna Lutkovnega gledališča Ljubljana
  • Knjižnica Antona Sovreta Hrastnik
  • Knjižnica Antona Tomaža Linharta Radovljica
  • Knjižnica Bovec
  • Knjižnica Brežice
  • Knjižnica Brežice
  • Knjižnica Cirila Kosmača Tolmin
  • Knjižnica Domžale
  • Knjižnica Dravograd
  • Knjižnica Franca Ksavra Meška Ormož
  • Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik
  • Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik
  • Knjižnica Josipa Vošnjaka Slovenska Bistrica
  • Knjižnica Kočevje
  • Knjižnica Lenart
  • Knjižnica Lenart
  • Knjižnica Litija
  • Knjižnica Litija
  • Knjižnica Miklova hiša
  • Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto
  • Knjižnica Pavla Golie Trebnje
  • Knjižnica Pavla Golie Trebnje
  • Knjižnica Rogaška Slatina
  • Knjižnica Šentjur
  • Knjižnica Šmarje pri Jelšah
  • Knjižnica Velenje
  • Knjižnica Velenje
  • Knjižnica Velenje
  • Knjižnica – Kulturni center Lendava – Lendvai Könyvtár és Kulturális Központ
  • Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika
  • Kosovelova knjižnica Sežana
  • KUD Transformator
  • Kulturni dom Krško
  • Kulturni klub Liberius Cerklje
  • Kulturno društvo Fabularij
  • Kulturno društvo Nebo
  • Kulturno društvo Svoboda Brestanica
  • Kulturno umetniško društvo Bitnje
  • Kulturno umetniško društvo Vitomarci
  • Lavričeva knjižnica Ajdovščina
  • Lions klub Kranj
  • Lisztov inštitut - Madžarski kulturni center Ljubljana
  • Ljudska knjižnica Metlika
  • Ljudska knjižnica Metlika
  • Ljudska univerza Jesenice
  • Ljudska univerza Kranj
  • Ljudska univerza Kranj
  • Loški muzej Škofja Loka
  • Mariborska knjižnica
  • Medobčinska splošna knjižnica Žalec
  • Medobčinsko društvo prijateljev mladine za Goriško
  • Mestna knjižnica Izola, Biblioteca civica di Isola
  • Mestna knjižnica Izola, Biblioteca civica di Isola
  • Mestna knjižnica Kranj
  • Mestna knjižnica Ljubljana
  • Mestna knjižnica Ljubljana
  • Miš založba
  • Mladinska knjiga Trgovina
  • Mladinska skupina Feniks (Enota Mladinskega ceha)
  • Mladinski center Krško
  • Mladinski center Prlekije - Pokrajinski center NVO, so.p.
  • Mladinski kulturni center Maribor
  • Mladinski svet Ljutomer, Večgeneracijski center Ljutomer
  • Muzej novejše zgodovine Celje
  • Muzej Velenje
  • Narodna galerija
  • Narodna in univerzitetna knjižnica
  • Narodni muzej Slovenije
  • Občina Trzin
  • OŠ 8 talcev Logatec
  • OŠ Antona Tomaža Linharta Radovljica
  • OŠ Antona Žnideršiča Ilirska Bistrica
  • OŠ Benedikt, enota vrtec
  • OŠ Bršljin
  • OŠ Cerklje ob Krki
  • OŠ Dornberk, Vrtec Dornberk in Vrtec Prvačina
  • OŠ dr. Bogomirja Magajne, Divača; Podružnična šola Vreme, Vremski Britof
  • OŠ dr. Franceta Prešerna Ribnica - Šolska knjižnica
  • OŠ Dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec; vrtec Črešnjevec - Leskovec
  • OŠ Dragotina Ketteja Ilirska Bistrica
  • OŠ Dušana Muniha Most na Soči
  • OŠ Dušana Muniha Most na Soči
  • OŠ Frana Kranjca Celje
  • OŠ Frana Metelka Škocjan
  • OŠ Franceta Prešerna Maribor
  • OŠ Franja Goloba Prevalje
  • OŠ Griže
  • OŠ Helene Puhar
  • OŠ Idrija, pošviompp
  • OŠ Ivana Cankarja Vrhnika
  • OŠ Ivana Cankarja Vrhnika
  • OŠ Ivana Cankarja Vrhnika
  • OŠ Ivana Kavčiča
  • oš ivana skvarče
  • OŠ Ivanjkovci
  • OŠ Kidričevo
  • OŠ Kolezija
  • OŠ Komenda Moste
  • OŠ Križevci
  • OŠ Kuzma
  • OŠ LJUBEČNA
  • OŠ Milke Šobar - Nataše
  • OŠ Miren
  • OŠ Odranci
  • OŠ Orehek Kranj
  • OŠ Podlehnik
  • OŠ Podzemelj
  • OŠ Podzemelj
  • OŠ Prevole
  • OŠ Rače
  • OŠ Sava Kladnika Sevnica
  • OŠ Škofja Loka-Mesto
  • OŠ Šmarje pri Jelšah
  • OŠ Staneta Žagarja Kranj
  • OŠ Vincenzo e Diego de Castro
  • OŠ XIV. divizije Senovo
  • OŠ Železniki
  • Osnovna šola "Jožeta Krajca" Rakek
  • Osnovna šola Alojza Gradnika Dobrovo
  • Osnovna šola Benedikt
  • Osnovna šola Bovec
  • Osnovna šola Braslovče
  • Osnovna šola Brezno-Podvelka
  • Osnovna šola Cirkovce
  • Osnovna šola Cvetka Golarja Ljutomer
  • Osnovna šola Danile Kumar
  • Osnovna šola Dobravlje
  • Osnovna šola Dornberk
  • Osnovna šola Dornberk
  • Osnovna šola dr. Aleš Bebler - Primož Hrvatini
  • Osnovna šola dr. Mihajla Rostoharja Krško
  • Osnovna šola Draga Bajca Vipava
  • Osnovna šola Dragotina Ketteja
  • Osnovna šola Dušana Bordona Semedela - Koper
  • Osnovna šola Ferda Vesela Šentvid pri Stični
  • Osnovna šola Fokovci
  • Osnovna šola Frana Metelka Škocjan
  • Osnovna šola Franceta Bevka Tolmin
  • Osnovna šola Franceta Prešerna Črenšovci
  • Osnovna šola Franceta Prešerna Kranj
  • Osnovna šola Franja Goloba Prevalje - Vrtec Prevalje
  • Osnovna šola Gornja Radgona
  • Osnovna šola Horjul
  • Osnovna šola II Murska Sobota
  • Osnovna šola III Murska Sobota
  • Osnovna šola in vrtec Ankaran
  • Osnovna šola Ivana Cankarja Ljutomer
  • Osnovna šola Ivana Cankarja Trbovlje
  • Osnovna šola Juršinci
  • Osnovna šola KIDRIČEVO
  • Osnovna šola Kidričevo
  • Osnovna šola KIDRIČEVO
  • Osnovna šola Kobilje
  • Osnovna šola Koroška Bela Jesenice
  • Osnovna šola Lesično
  • Osnovna šola Loče
  • Osnovna šola Loka Črnomelj
  • Osnovna šola Maksa Pleteršnika Pišece
  • Osnovna šola Miklavž pri Ormožu
  • Osnovna šola Milojke Štrukelj Nova Gorica, Podružnična šola Ledine
  • Osnovna šola Miška Kranjca Velika Polana
  • Osnovna šola Miška Kranjca Velika Polana
  • Osnovna šola Mladika
  • Osnovna šola Naklo
  • Osnovna šola Pivka
  • Osnovna šola Podgora Kuteževo
  • Osnovna šola Pohorskega odreda Slovenska Bistrica, Podružnica Zgornja Ložnica
  • Osnovna šola Puconci
  • Osnovna šola Rovte
  • Osnovna šola Šalovci
  • Osnovna šola Sava Kladnika Sevnica
  • Osnovna šola Šempas
  • Osnovna šola Šentvid
  • Osnovna šola Simona Gregorčiča Kobarid
  • Osnovna šola Sladki Vrh
  • Osnovna šola Sveti Jurij
  • Osnovna šola Sveti Jurij ob Ščavnici - enota vrtec Sonček
  • Osnovna šola Trebnje
  • Osnovna šola Videm
  • Osnovna šola Voličina
  • Osrednja knjižnica Mozirje
  • Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper
  • Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru
  • Pokrajinska in študijska knjižnica Murska Sobota
  • Pokrajinski muzej Celje
  • Prva gimnazija Maribor
  • RTV Slovenija
  • SIC Ljubljana - enota SPSŠB
  • Slavistično društvo Dolenjske in Bele krajine
  • Slovenska sekcija IBBY
  • Slovenska študijska knjižnica Celovec
  • Slovenski etnografski muzej
  • Slovenski gledališki inštitut
  • Socialno varstveni zavod Hrastovec
  • Šolski center Kranj
  • Šolski center Ptuj, knjižnica
  • Šolski center Velenje
  • Srednja elektrotehiško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana
  • Srednja gozdarska in lesarska šola Postojna
  • Srednja šola Slovenska Bistrica
  • Srednja šola Veno Pilon Ajdovščina
  • SŠGT Celje, PE: Dijaški in študentski dom Celje
  • Strokovni izobraževalni center
  • Strokovno izobraževalni center Brežice
  • UMNA
  • Ustanova Velenjska knjižna fundacija (UVKF)
  • Valvasorjeva knjižnica Krško
  • Varstveno delovni center Kranj
  • Varstveno delovni center Novo mesto
  • Večgeneracijski center Občine Hoče - Slivnica (VeGeC OHS)
  • Večstopenjska šola Josip Pangerc- vrtci
  • VIZ II. OŠ Rogaška Slatina
  • VIZ OŠ Rogatec
  • Vrtec Anice Černejeve
  • Vrtec Črnuče
  • Vrtec Domžale
  • Vrtec Pedenjped Novo mesto
  • vrtec Pesnica, vrtec Pernica pri OŠ Pesnica
  • Vrtec pri OŠ Puconci, vrtec Bodonci
  • Založba Goga
  • Založba Malinc
  • Založba Zala
  • Zavod Dom Marije in Marte Logatec
  • Zavod Jnana Bhakti Prada Trust
  • Zavod RS za šolstvo
  • Zavod skupina za samopomoč Kranj
  • Zavod za izobraževanje in kulturo Črnomelj
  • Zavod za podporo civilnodružbenih iniciativ in multikulturno sodelovanje Pekarna Magdalenske mreže
  • Zavod za turizem, kulturo, mladino in šport Brda
  • Zveza bibliotekarskih društev Slovenije. Sekcija za šolske knjižnice
  • Zveza društev upokojencev MOK - projekt Večgeneracijski center Morje Koper
  • Zveza prijateljev mladine Krško
  • Pobudniki in organizatorji:

    Založbe, vključene v NMSB:

    Partnerji in sofinancerji:
    Javna agencija za knjigo
    Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
    Andragoški center Slovenije
    Ministrstvo za kulturo
    ZDSLU - Zveza društev Slovenskih Likovnih umetnikov

    © Nosilci projekta NMSB 2018-2021