Izvajalci NMSB 2023

  • 2. osnovna šola Slovenska Bistrica
  • Andragoški center Slovenije
  • Argo društvo za humanistična vprašanja
  • Beletrina, zavod za založniško dejavnost
  • Belokranjski muzej Metlika
  • Bralno društvo Slovenije
  • Cankarjeva knjižnica Vrhnika
  • Celjska mohorjeva družba, d. o. o.
  • Center Gustava Šiliha Maribor
  • Center judovske kulturne dediščine Sinagoga Maribor
  • Center za starejše Metulj
  • DOŠ Prosenjakovci
  • Drama SNG Maribor
  • Društvo Bralna značka Slovenije - ZPMS
  • Društvo prijateljev mladine Metlika
  • DUO Impoljca
  • Dvojezična osnovna šola II Lendava/2. Sz. Lendvai Kétnyelvű Általános Iskola
  • Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru
  • Forum Ljubljana
  • Fundacija za ohranitev dvorca Štatenberg
  • Gimnazija Bežigrad
  • Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra Kamnik
  • Gimnazija Jurija Vege Idrija
  • Gimnazija Škofja Loka
  • Goriška knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica
  • Javni zavod Ljubljanski grad
  • Javni zavod Sotočje Medvode
  • KD Anton Aškerc Rimske Toplice
  • Knjižnica Antona Sovreta Hrastnik
  • Knjižnica Antona Tomaža Linharta Radovljica
  • Knjižnica Brežice
  • Knjižnica Domžale
  • Knjižnica Franca Ksavra Meška Ormož
  • Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik
  • Knjižnica Franceta Balantiča Kamnik
  • Knjižnica Ivana Tavčarja Škofja Loka
  • Knjižnica Kočevje
  • Knjižnica Lenart
  • Knjižnica Logatec
  • Knjižnica Makse Samsa
  • Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto
  • Knjižnica Rogaška Slatina
  • Knjižnica Šentjur
  • Knjižnica Šmarje pri Jelšah
  • Knjižnica Šmarje pri Jelšah - Enota Kozje
  • Knjižnica Velenje
  • Koroška osrednja knjižnica dr. Franca Sušnika
  • Kulturni dom Krško
  • Kulturno društvo Grable
  • Kulturno umetniško društvo Vitomarci
  • Ljudska knjižnica Metlika
  • Ljudska knjižnica Metlika
  • Ljudska univerza Jesenice
  • Ljudska univerza Kranj
  • Ljudska univerza Krško
  • Mariborska knjižnica
  • Medobčinska splošna knjižnica Žalec
  • Mestna knjižnica Grosuplje
  • Mestna knjižnica Grosuplje Enota Dobrepolje
  • Mestna knjižnica Izola, Biblioteca civica di Isola
  • Mestna knjižnica Kranj
  • Mestna knjižnica Ljubljana
  • Miš založba
  • Mladinska skupina Feniks (Enota Mladinskega ceha)
  • Muslimanski kulturni center Ljubljana
  • Muzej in galerije mesta Ljubljane
  • Muzej novejše in sodobne zgodovine Slovenije
  • Nacionalni inštitut za javno zdravje
  • Nacionalni inštitut za javno zdravje, OE Nova Gorica
  • Narodna in študijska knjižnica
  • Narodni muzej Slovenije
  • NIJZ OE Ravne na Koroškem
  • NIJZ OE Murska Sobota
  • Občina Idrija
  • Občina Lovrenc na Pohorju
  • OŠ Antona Globočnika Postojna
  • OŠ borcev za severno mejo
  • OŠ borcev za severno mejo
  • OŠ Dobravlje
  • OŠ Dobravlje, Podružnična šola Vrtovin
  • OŠ Dornberk, Vrtec Dornberk in Vrtec Prvačina
  • OŠ dr. Aleš Bebler - Primož Hrvatini
  • OŠ dr. Franja Žgeča Dornava
  • OŠ Dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec; vrtec Črešnjevec - Leskovec
  • OŠ Dragotina Ketteja
  • OŠ Dušana Muniha Most na Soči
  • OŠ Frana Kranjca Celje
  • OŠ Franca Rozmana - Staneta Maribor
  • OŠ Franceta Prešerna Črenšovci, enota VRTEC
  • OŠ Gustava Šiliha Velenje
  • OŠ in vrtec Sveta Trojica
  • OŠ Ivana Cankarja Vrhnika
  • OŠ Jurija Dalmatina Krško
  • OŠ Karla Destovnika - Kajuha
  • OŠ Kašelj
  • OŠ Komenda Moste
  • OŠ Korena
  • OŠ Kozara Nova Gorica
  • OŠ Livade Izola
  • OŠ Ljubečna
  • OŠ Log - Dragomer
  • OŠ Matije Čopa Kranj
  • OŠ Miren, POŠ Bilje
  • OŠ Mislinja
  • OŠ Neznanih talcev Dravograd
  • OŠ Odranci
  • OŠ Odranci, vrtec Mavrica
  • OŠ Oskarja Kovačiča Škofije
  • OŠ Pesnica
  • OŠ Podgorje pri SG
  • OŠ Podlehnik
  • OŠ Podzemelj
  • OŠ Polhov Gradec
  • OŠ Preserje
  • OŠ Prule
  • OŠ Škofja Loka-Mesto
  • OŠ Šmarje pri Jelšah
  • OŠ Sostro
  • OŠ Sostro
  • OŠ Sveta Ana
  • OŠ Toneta Šraja Aljoše Nova vas
  • OŠ XIV. divizije Senovo
  • Osnova šola Dušana Muniha Most na Soči
  • Osnovna šola "Jožeta Krajca" Rakek
  • Osnovna šola Artiče
  • Osnovna Šola Blaža Arniča Luče
  • Osnovna šola Brežice
  • Osnovna šola Brezno-Podvelka
  • Osnovna šola Center
  • Osnovna šola Dobravlje
  • Osnovna šola Dobravlje
  • Osnovna šola Dornberk
  • Osnovna šola dr. Bogomirja Magajne Divača, Podružnična šola Vreme
  • Osnovna šola dr. Mihajla Rostoharja Krško
  • Osnovna šola Draga Bajca Vipava
  • Osnovna šola Dragotina Ketteja Ilirska Bistrica
  • Osnovna šola Drska
  • Osnovna šola Dušana Flisa Hoče
  • Osnovna šola Fokovci
  • Osnovna šola Franceta Bevka Tolmin
  • Osnovna šola Franja Goloba Prevalje - Vrtec Prevalje
  • Osnovna šola Gornja Radgona
  • Osnovna šola II Murska Sobota
  • Osnovna šola IV Murska Sobota
  • Osnovna šola Ivana Cankarja Trbovlje
  • Osnovna šola Ivana Tavčarja Gorenja vas
  • Osnovna šola Jakoba Aljaža Kranj
  • Osnovna šola Juršinci
  • Osnovna šola Kanal
  • Osnovna šola KIDRIČEVO
  • Osnovna šola Kobilje
  • Osnovna šola Kolezija
  • Osnovna šola Koroška Bela Jesenice
  • Osnovna šola Lesično
  • Osnovna šola Loče
  • Osnovna šola Loka Črnomelj
  • Osnovna šola Maksa Durjave Maribor
  • Osnovna šola Milojke Štrukelj Nova Gorica
  • Osnovna šola Miren
  • Osnovna šola narodnega heroja Rajka Hrastnik
  • Osnovna šola narodnega heroja Rajka Hrastnik
  • Osnovna šola Nove Fužine
  • Osnovna šola Pivka
  • Osnovna šola Podgora Kuteževo
  • Osnovna šola Pohorskega odreda Slovenska Bistrica, Podružnica Zgornja Ložnica
  • Osnovna šola prof. dr. Josipa Plemlja Bled
  • Osnovna šola Rodica
  • Osnovna šola Rovte
  • Osnovna šola Simona Gregorčiča Kobarid
  • Osnovna šola Sladki Vrh
  • Osnovna šola Šmarje pri Kopru
  • Osnovna šola Srečka Kosovela Sežana, PŠ Lokev
  • Osnovna šola Toneta Tomšiča Knežak
  • Osnovna šola Voličina
  • Osnovna šola Zadobrova
  • Osnovna šola Zagradec
  • Osnovna šola Žiri
  • Osrednja knjižnica Mozirje
  • Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper
  • Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru
  • Plesni Teater Ljubljana
  • Pokrajinska in študijska knjižnica Murska Sobota
  • Pokrajinski muzej Maribor
  • Posoški razvojni center, oe ljudska univerza
  • Prirodoslovni muzej Slovenije
  • Prva gimnazija Maribor
  • Prva osnovna šola Slovenj Gradec
  • ŠC Nova Gorica, Biotehniška šola
  • SGLZŠ Postojna
  • Slovenska študijska knjižnica Celovec
  • Slovenski gledališki inštitut
  • Slovensko društvo za logoterapijo - Logos
  • Šolski center Nova Gorica, Biotehniška šola
  • Šolski center Nova Gorica, Gimnazija in zdravstvena šola
  • Šolski center Ptuj, knjižnica
  • Šolski center Velenje
  • Srednja šola Slovenska Bistrica
  • Srednja šola tehniških strok Šiška
  • Srednja šola Veno Pilon Ajdovščina
  • Srednja šola za gostinstvo in turizem Radenci
  • Srednja šola za oblikovanje Maribor, Park mladih 8, 2000 Maribor
  • Strokovno izobraževalni center Ljubljana
  • Švicarska šola, Anna Hladnik s.p.
  • Turistično društvo Laporje
  • Umetnostna galerija Maribor
  • Valvasorjeva knjižnica Krško
  • Večgeneracijski center Občine Hoče - Slivnica (VeGeC OHS)
  • Vegova Ljubljana
  • VIZ II. OŠ Rogaška Slatina
  • vrtci občine ŽALEC
  • Vrtci Občine Žalec
  • Vrtci občine Žalec
  • Vrtci Občine Žalec, enota Liboje
  • Vrtci občine Žalec, enota Šempeter
  • Vrtci občine Žalec, enota Šempeter
  • Vrtec Brezno
  • Vrtec Črnuče, enota Ostržek
  • Vrtec Črnuče, enota Sonček
  • Vrtec Domžale
  • Vrtec Dravograd
  • Vrtec Kočevje
  • Vrtec Mornarček Piran
  • Vrtec pri OŠ Krmelj
  • Vrtec pri OŠ. Šenčur
  • Vrtec pri Osnovni šoli Dušana Muniha Most na Soči
  • Vrtec Vrhnika
  • Založba Zala
  • Zavod Oreli
  • Zavod Rast Ruše
  • Zavod RS za šolstvo
  • Zavod Sopotniki, zavod za medgeneracijsko solidarnost
  • Zavod za mladino in šport Krško
  • Zdravstveni dom Ljubljana-Vič
  • ZPM Maribor - Prežihova bralna značka